ברזים למטבח – מאמר השוואתי בין 4 סוגים שונים

ברזים למטבח: איך בוחרים ברז למטבח?

ברזים למטבח: בחירת הברז הנכון והמדוייק למטבח חשוב מאוד גם מבחינה פונקציונלית וגם מבחינה עיצובית, בעיקר מכיוון שילווה את המשתמשים על בסיס יומיומי. בפוסט נבחן 4 סוגים של ברזי מטבח שיעזרו לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר.

ברזי קפיץ: הגיעו אלינו מהמטבח התעשייתי ובהשראתו. שליפת המתז מוגבלת לפי גודל הקפיץ ולכן חשוב מאוד להקפיד לבחור ברז שמתאים פרופורציונאלית לגודל הכיור שיהיה בשימוש וכן עמיד וחזק לעמוד בשימוש היומיומי.

ברזים בעלי 2 ידיות הפעלה נפרדות (חמים וקרים): ברזים נפוצים מאוד במטבחי וינטג’. חשוב שיהיה לברז מתז נשלף מהצד על מנת להגיע לכל חלקי הכיור. החיסרון הגדול בברזים אלו הוא הצורך שלהם בשטח התקנה גדול מכיוון שמחייבים 3-4 חורים במשטח.

ברזים נשלפים כלפי מטה (באנגלית Pull-Down): ברזים גמישים ובעלי תמרון גבוה, מה שמאפשר לנקות איתם סירים ומחבתות גדולים בקלות.בנוסף, הם מתאימים גם למטבחים קטנים עם שטח מוגבל. מאופיינים לרוב במראה מודרני מעוגל. ברז נשלף איכותי מקפיד על חזרה חלקה וקלה של הפייה הנשלפת למקומה. יצרן איכותי מקפיד על יחס משקולת-פייה נשלפת.

ברזים נשלפים החוצה (באנגלית Pull-Out): ברזים מעט פחות גמישים מאלו הנשלפים כלפי מטה, אך בעלי תמרון גבוה יותר.בנוסף, הם מתאימים גם למטבחים קטנים עם שטח מוגבל. מאופיינים לרוב במראה מודרני ובצורת האות “ר”.ברז נשלף החוצה איכותי מקפיד על חזרה חלקה וקלה של הפייה הנשלפת למקומה, על אף האופן הפחות ארגונומי מהברז הנשלף כלפי מטה.יצרן איכותי מקפיד על יחס משקולת-פייה נשלפת.

טיפ זהב 1: במידה ויש לכם שטח מוגבל מאחורי הברז (נקרא גם באק ספלאש Back Splash), יש לוודא שהידית של הברז לא הולכת אחורה אלא רק קדימה!.
טיפ זהב 2: התקנתם ברז נשלף חדש, אך הפייה אינה חוזרת למקומה בקלות? מומלץ מאוד לבדוק שאין שום דבר מתחת לכיור שמפריע למשקולת לנוע בחופשיות!.

מעצבי פנים? ספקים? הפוסט עזר לכם? שמרו אותו לשיפוץ הבא!

שיתוף:

צרו קשר

דילוג לתוכן